СОДРЖИНА

Стив Мартин главна је звезда овог римејка из 1950, у коме му је поверена улога Џорџа Бенкса, чији је савршен живот окренут наглавачке када се његова кќерка Ени (Кимберли Вилијамс) врати из Европе. Она саопштава оцу да се верила.
Када се после првобитног шока Џорџ усуди да је пита о коме се ради, она му одговара да се њен будуќи супруг зове Брајан (Џорџ Њуберн) и да ради као "независни консултант за комуникације". Много веќи шок сачекаќе га када сазна колико ќе коштати венчање. Док га сви игноришу током вратоломних припрема за венчање, он ќе имати времена да се присети свих значајних тренутака које је провео са кќерком и да се са сетом припрема за дан када ќе је предати будуќем супругу.

Слики

Невестин отацНевестин отацНевестин отацНевестин отацНевестин отацНевестин отацНевестин отац

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почудно од фикција (2006)

  денес
  image
  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го...
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  денес
  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Се од мене (1984)

  денес
  image
  Роџер Коб (С. Мартин) е повикан на деловен состанок, на кој мора да го смени тестаментот на една милионерка која е на смртна постела. Таа цврсто е одлучена дека...
 • Најдолгата недела (2014)

  денес
  image
  Конрад Валмонт е „незрел“ њујорчанец во четириесеттите години, син од богато семејство хотелиери, кој целиот свој живот го поминал без никакви грижи и обврски....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.