рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

12-годишниот Пол лудо се вљубува во Глорија, пациентка во ментална институција каде што работи мајка му, и која тврди дека е примена по грешка. Тие двајцата бегаат и одат на патешествие налик на одисеја исполнета со насилни инциденти.
12-годишниот Пол живее изолиран живот со мајка му која работи во приватна психијатриска болница во шумите близу до нивната куќа. Еден ден, Пол ја среќава младата тинејџерка Глорија, мистериозна нова пациентка во којашто набрзо лудо се вљубува. Кога младиот пар го зацврстува своето наводно пријателство, Глорија го убедува Пол да ѝ помогне да побегне. Но кога тие одат заедно на опасно патешествие, неговата посветеност е ставена на тест поради тоа што опасната непредвидливост на Глорија постепено почнува да избива на површина.

Слики

ОбожавањеОбожавањеОбожавањеОбожавањеОбожавање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лора (2007)

  понеделник
  image
  Лора (Лусија Браули) е преубава работничка во музеј во доцните дваесетти години. Гери (Питер Наги) има околу триесет години и свири саксофон во бенд. Неговиот...
 • Смртоносен извор (2002)

  понеделник
  image
  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе...
 • Страх и жеља (1953)

  понеделник
  image
  Филм прати групу војника фиктивне неименоване земље која се током рата нашла иза непријатељских линија. Радња приказује њихове напоре да се врате куќи, али их у...
 • Тегла пуна ваздуха (2007)

  понеделник
  image
  "Тегла пуна ваздуха" је прича о људима који раде у угљенокопу и крај те, све веќе, зјапеќе јаме која лагано прождире њихово место, они се раѓају, заљубљују,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.