рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Кога банката се заканува дека ќе му го одземе семејниот кројачки дуќан и кога татко му се разболува, Никос презема акција: со чудесна кројачница на тркала, тој им носи нов стил и самоувереност на жените во Атина.
„Кројач“ ја раскажува приказната за Никос, мајстор кројач, кој не може да се вклопи во светот и се повлекува на таванот на кројачкиот дуќан на татко му. Кога дуќанот треба да биде одземен од банката и кога татко му се разболува, имагинативниот Никос одлучува да преземе акција: поради тоа што муштериите веќе не доаѓаат во неговиот дуќан, тој ќе им го однесе дуќанот кај нив. Тој гради чудесен кројачки дуќан на тркала и се движи по улиците на Атина за да ги продава своите производи. После слабиот почеток, тој наоѓа успех во сиромашните предградија, каде што животот изгледа како да не се сменил со столетија. Тој почнува да цвета, специјализирајќи се за особени, уникатни и евтини невестински фустани. Тој се открива себеси одново и си го наоѓа своето место во светот.

Слики

КројачКројачКројачКројачКројачКројачКројач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џуно (2007)

  image
  Џуно (Елен Пејџ) можеби изгледа многу паметна за своите години, но откако спие со својот соученик Бликер (Мајкл Цера), бремената тинејџерка наскоро дознава дека...
 • Патот на промените (2014)

  image
  Филмот е приказна за Винсент, млад човек со Туретов синдром. Неговата мајка умира, па татко му, Роберт, кого речиси и да не го познава, е принуден да дојде...
 • Се викам Сара (2007)

  image
  Осамена и несреќна, Сара Винстон го направи првиот од дванаесет храбри чекори кон романса во клиника за лечење од алкохолизам, каде што го запозна Чарли, човекот...
 • Пас (2022)

  image
  Бившем војном ренџеру Бриџису је додељено да се брине о војно обученом псу палог војника. Његова мисија је транспортовати пса на други крај земље како би...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.