poster

The Man from Earth: Holocene

The Man from Earth: Holocene (2017)

Режисер: Richard Schenkman

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.7/10
(73 гласови)

СОДРЖИНА

14,000 year-old "Man from Earth" John Oldman is now comfortably hiding in plain sight as a college professor in Northern California. But his existence comes crashing down when four students discover his deepest secret, putting his life in grave danger and potentially shaking mankind to its very soul.

Слики

The Man from Earth: Holocene

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господин Никој (2009)

  image
  Во 2092 година, последниот смртник на Земјата се сеќава на своето долго минато и размислува за сите животи што можел да ги живее.
 • Бразил (1985)

  image
  Бирократ во ретро-иден свет се обидува да поправи административна грешка и станува непријател на државата.
 • Сите месечини (2020)

  image
  Додека беснее војна низ Шпанија во 1876 година, сиропиталиштето е бомбардирано и едно девојче е тешко повредено. Ја спасува жена за која таа смета дека е ангел и...
 • Дрвото на животот (2011)

  image
  Приказна за семејство од Тексас во 1950-те во кое се прикажува животното патешествие на најстариот син, Џек, преку невиноста на детството, сè до неговите зрели...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.