СОДРЖИНА

Уочи Другог свјетског рата, аустријски учитељ скијања Цхристиан (М. Брандо) у Алпама упознаје Американку Маргарет. Она се, суочена с њемачким национализмом, враќа у Америку. Њезин љубавни партнер, пјевач Мицхаел (Д. Мартин), настоји што боље проќи приликом новачења у америчку војску гдје упознаје и младог америчког Жидова Ноу (М. Цлифт) с којим заврши у истој јединици. Ноах је претходно започео љубавну везу с Хопе и убрзо се с њом вјенчао, но у војсци се мора суочити с антисемитизмом који, чини се, не заостаје за њемачким. Цхристиан постаје часник Wехрмацхта те се истиче у биткама за заузимање Париза...

Слики

Млади лавовиМлади лавовиМлади лавови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • У рату са свима (2016)

  денес
  image
  Bob Bolano and Terry Monroe are two crooked Albuquerque PD detectives. They tend to hustle criminals but their methods have landed them in hot water with their...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  денес
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Човек-пајак: Нема пат до дома (2021)

  денес
  image
  За првпат во филмската историја на Човекот-пајак, се открива идентитетот на нашиот пријателски херој од соседството, доведувајќи ги неговите одговорности како...
 • Затура: Вселенска авантура (2005)

  денес
  image
  Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.