рејтинг: 4.7/10

СОДРЖИНА

Лола е совршена сопруга и мајка. На летниот одмор во Мар дел Плата, Лола сака да смени нешто, но нејзиното семејство сака сѐ да остане како што било. Морето се бранува и доаѓа бура.
Лола има внатрешна бура. Нејзе ѝ треба промена, но нејзиното семејство сака сѐ да остане како што било. Таа е омажена веќе 15 години и има четири деца: Сесилија, Алехандро, Белен и Санти. Планот е да им се даде последна шанса да ги исправат работите и да уживаат во летниот одмор со семејството во Мар де Плата. Додека тие уживаат во сончевите денови и прошетките, Лола не изгледа задоволна. Зад радоста се крие длабока тага. Времето станува субјективно и она што е реално почнува да се замаглува. Лола сака да се разведе. Ова патување веќе нема смисла. Среќните денови се завршени. Тоа е крајот. Тоа е нов почеток.

Слики

Сино мореСино мореСино мореСино мореСино мореСино мореСино море

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шавови (2019)

  вторник
  image
  Она се бори са управом болнице и лекарима, полицијом, судовима и општинским званичницима, како би добила исправу о смрти која би доказала где је покопан њен...
 • The Return of the Dead Army (1989)

  вторник
  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
 • Sightless (2020)

  вторник
  image
  After an attack renders her blind, Ellen Ashland withdraws from the world to recover. But soon she plunges into paranoia, unable to convince anyone that her...
 • People We Know Are Confused (2021)

  вторник
  image
  Set in Vilnius, a modern city still in search for its relation to the past, three parallel stories with three average people marooned in a state of change,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.