СОДРЖИНА

Филмот го следи малиот брокер Јанг Хуа додека неговиот живот и бракот се отплеткуваат во текот на три френетични денови во гратчето Ву Хај, кога пријателите, семејството и собирачите на долгови го бараат поради пропаднатиот деловен потфат.
Филмот го следи малиот брокер Јанг Хуа додека неговиот живот и бракот со инструкторката по јога Мијао Веј почнуваат да се отплеткуваат во текот на три френетични денови во гратчето Ву Хај во средишна Монголија, кога пријателите, семејството и собирачите на долгови се конфронтираат со него поради пропаднатиот деловен потфат за парк за диносауруси во блиската пустина.

Улоги
Сцеарист:
Продуцент: Yini Qian, Luna Wang, Li Zhu
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 108 мин

Слики

Ву ХајВу ХајВу ХајВу ХајВу ХајВу ХајВу Хај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Товарот на вината (2014)

  денес
  image
  Успешниот адвокат Мич Броктон ќе предизвика несреќа, ќе побегне и зад себе ќе остави жртва. Покрај жртвата ќе го најдат Клинтон Дејвис, кој ќе биде обвинет за...
 • Тајне и лажи савршеног злочина (2010)

  денес
  image
  Филм је надахнут истинитом причом о најозлоглашенијем случају нестале особе у историји Њујорка. ТАЈНЕ И ЛАЖИ САВРШЕНОГ ЗЛОЧИНА је прича о љубави и тајанственом...
 • Детектив гурман: Смрт “ал денте“ (2016)

  денес
  image
  Хенри и Меги повторно соработуваат во истрагата за едно убиство кога пријателот на Хенри е најден мртов во сопствената кујна. За време на истрагата тие наидуваат...
 • Фалсификатор (2014)

  денес
  image
  У овом напетом и дирљивом трилеру, Џон Траволта глуми уметника који је целог живота свој невероватан таленат користио на потпуно погрешне, најчешќе илегалне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.