poster

Лов на вештерки

Witch Hunt (2021)

Режисер: Elle Callahan

рејтинг: 4.3/10

СОДРЖИНА

Во современа Америка каде што магијата е вистинска и вештерките се прогонувани од американските власти, тинејџерката Клер и нејзиното семејство се дел од сложената мрежа којашто им помага на овие жени да избегаат преку граница за да побараат азил во Мексико. Сепак, кога нивниот транспорт е попречен од сојузните ловци на вештерки, семејството влегува во неволја обидувајќи се да сокрие две млади вештерки во ѕидовите на нивниот дом. Додека ловците на вештерки се доближуваат и чудната магија почнува да го прогонува семејството, Клер сфаќа дека можеби има повеќе заедничко со овие вештерки отколку што можела некогаш да замисли.

Слики

Лов на вештерки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Уклети сат: Не размишљај о томе (2007)

  image
  Снимљен према серији књига Р. Л. Стине, свјетски познатог аутора успјешница, овај узбудљиви и језовити обитељски филм приказује Цассие (Емилy Осмент),...
 • Сам во темнината 2 (2008)

  image
  Абнер Лунберг (Л.Хенриксен), поранешен ловец на вештерки, е присилен да се врати и да се бори против својот стар непријател, опасната вековна вештерка. Овој пат,...
 • Не гледај (2018)

  image
  Усамљена 18-годишњакиња случајно упознаје своју сестру близнакињу. Због недостатка подршке породице и њених вршњака, мења место са својом супротношќу, злом...
 • Уште те гледам (2018)

  image
  Романтичен трилер кој се занимава со натприродните сили. Десетина години по апокалиптичниот настан кој убил милиони луѓе, светот го прогонуваат духови. Рони (Бела...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.