poster

Да ги разведеме родителите

Breaking Them Up (2020)

Режисер: Scott Dow

рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Уморен од постојаните расправи на родителите, 15-годишниот Дамиен е сигурен дека тие не се еден за друг. Дамиен и неговата најдобра другарка Ерин се обидуваат да создадат околности во кои родителите на Дамиен ќе запознаат нови партнери.
Дамиен, снаодлив осмоодделенец кој не сака ништо повеќе освен неговите родители да бидат среќни, но само со други луѓе. Убеден дека тие не се еден за друг, Дамиен и неговата најдобра другарка Ерин се обидуваат да создадат поволни околности во кои родителите на Дамиен ќе запознаат нови партнери.

Слики

Да ги разведеме родителитеДа ги разведеме родителитеДа ги разведеме родителитеДа ги разведеме родителитеДа ги разведеме родителитеДа ги разведеме родителитеДа ги разведеме родителите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • A Nice Girl Like You (2020)

  денес
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
 • Холограм за краља (2016)

  денес
  image
  Остао је без посла, жена га је оставила и не може да плати школарину својој ќерки. Алан Клеј (54) полаже све своје наде у „Економски град краља Абдуле, бљештаву и...
 • Бели риби (2004)

  денес
  image
  Двајца отфрлени ФБИ-агенти работат во тајност на спречувањето на киднапирањето на сестрите Вилсон, наследнички на хотел.
 • Вукодлак меѓу нама (2021)

  денес
  image
  Због несугласица око гасовода град Биверфилд је подељен. Током снежне олује, становници Биверфилда остају зараобљени у локалној гостионици. Нови суграѓани Фин...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.