poster

Со среќа дупење или улаво порно

Babardeală cu bucluc sau porno balamuc (2021)

комедија | Романија, Луксембург, Република Чешка, хрватска, Швајцарија, Обединетото Кралство
Режисер: Radu Jude
Cinemax | 9.12.22 | 23:50

рејтинг: 6.6/10

СОДРЖИНА

Кариерата и угледот на Еми, професорка во средно школо, се под закана кога на интернет протекува лична секс снимка што ја снимила со сопругот. Принудена да се сретне со родителите кои бараат нејзино отпуштање, Еми одбива да се предаде на нивниот притисок.
Кариерата и угледот на Еми (Катја Паскариу), професорка во средно школо, се под закана откако на интернет протекува лична секс снимка што ја снимила со нејзиниот сопруг. Принудена да се сретне со родителите кои бараат нејзино отпуштање, Еми одбива да се предаде на нивниот притисок. Добитник на наградата „Златна мечка“ на Берлинскиот филмски фестивал во 2021 година, оваа романска сатира од ерата на пандемијата го проширува својот фокус од раздвижените улици на Букурешт, каде што Еми се справува со безброј мали драмски животни ситуации, до шокантна монтажа во форма на есеј што ја раскажува компликуваната историја на Романија. Режисерот Раду Јуде испорачува запалива мешавина од неконвенционална форма, безобразен хумор и остар коментар за лицемерието и предрасудите во нашите општества.

Слики

Со среќа дупење или улаво порноСо среќа дупење или улаво порноСо среќа дупење или улаво порноСо среќа дупење или улаво порноСо среќа дупење или улаво порноСо среќа дупење или улаво порноСо среќа дупење или улаво порно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Even so (1989)

  image
  Theoretician Apostol Sacco writes articles and gives lectures on free love of youth at a time when a major conflict going on in his family. Conflict resolved...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Бани и Бул (2009)

  image
  Стивен е момче кое веќе со месеци не излегло од дома. Затворен во станот, тргнува на замислено патување користејќи ги спомените и сеќавањата на патувањата по...
 • Спунер (2009)

  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.