Содржина

Тинејџерот Хацин оди со автобусот далеку во мексиканската провинција за да ги земе посмртните останки на татко му кој бил ископан од масовна гробница. Откако ќе пристигне, се среќава со човек кој работи на регрутирање работници за локалната фабрика. Човекот е неверојатно сличен на неговиот татко, што го збунува и фасцинира Хацин. Дали човекот му е татко? Наскоро Хацин е вгнезден во неговите работи - што станува спуштање во безобѕирен и насилен свет на безмилосно искористување на евтината работна сила.

Слики

КутијаКутијаКутијаКутијаКутија

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Реквием за еден сон (2000)

  image
  Утопиите предизвикани од дрога на четворица од Кони Ајленд се кршат кога ќе станат тешки зависници.
 • Рибарски чамец (2021)

  image
  Џесмарк, малтешки рибар, се бори со новооткриеното истекување во неговиот дрвен чамец луцу. Едвај составувајќи крај со крај, тој го гледа својот живот - и...
 • Под морското синило (2010)

  image
  Доктор Хок и неговиот тим во подводниот истражувачки центар го истражуваат животот, навиките и јазикот на делфините. Со помош на компјутерска програма успеваат да...
 • Our Quarantine (2015)

  image
  На наговор професорице млади студент зарони у животе петнаесторице Мароканаца који су силом прилика присиљени живјети на теретном броду у луци у Цалигарији. Тај...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.