poster

Убиството на двајцата љубовници

The Killing of Two Lovers (2020)

драма | САД
Режисер: Robert Machoian
Cinemax | 6.6.22 | 21:40

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Филмот го следи Дејвид кој очајно се обидува да го зачува своето шестчлено семејство во текот на разводот со сопругата Ники. Тие двајцата се согласуваат да се гледаат со други луѓе, но Дејвид се мачи да се избори со новата врска на жена му.
„Убиството на двајцата љубовници“ нѐ води во мало гратче во средиштето на САД и го следи Дејвид (Клејн Крафорд), четириесетгодишен маж кој прави сѐ за да го зачува своето семејство од четири деца откако тој и неговата сопруга решаваат да се разведат. Дури и кога тие прават заеднички договор дека и двајцата можат да си бараат нова љубов, на Дејвид му е тешко да ја прифати новата романтична врска на жена му.

Слики

Убиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Случајна дела насиља (2019)

  понеделник
  image
  Које су стварне последице када живот почне да опонаша уметност? Творац стрипова Тод Вокли, његова супруга Кети, асистенткиња Аурора и најбољи пријатељ, власник...
 • ПОКРИТИЕ (2007)

  понеделник
  image
  Кога Рајан Чемберс е убиен на Нова Година, главна сомнителна е Валери Мас, чиј живот се превртел наопаку кога дознала за двојниот живот на нејзиниот сопруг....
 • Опчињен (2017)

  понеделник
  image
  An injured Union deserter finds refuge at an all-female Southern boarding school during the Civil War. Soon, sexual tensions lead to dangerous rivalries as the...
 • Сосема лично (2009)

  понеделник
  image
  Валтер ја загуби сестра си, Линда го загуби сопругот а две семејства се уништени. Секој од нив бара начин да се справи со болката на патот меѓу загубата и љубовта...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.