рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот го следи Дејвид кој очајно се обидува да го зачува своето шестчлено семејство во текот на разводот со сопругата Ники. Тие двајцата се согласуваат да се гледаат со други луѓе, но Дејвид се мачи да се избори со новата врска на жена му.
„Убиството на двајцата љубовници“ нѐ води во мало гратче во средиштето на САД и го следи Дејвид (Клејн Крафорд), четириесетгодишен маж кој прави сѐ за да го зачува своето семејство од четири деца откако тој и неговата сопруга решаваат да се разведат. Дури и кога тие прават заеднички договор дека и двајцата можат да си бараат нова љубов, на Дејвид му е тешко да ја прифати новата романтична врска на жена му.

Слики

Убиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовнициУбиството на двајцата љубовници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Militanti (1984)

  image
 • Под морското синило (2010)

  image
  Доктор Хок и неговиот тим во подводниот истражувачки центар го истражуваат животот, навиките и јазикот на делфините. Со помош на компјутерска програма успеваат да...
 • Gjeneral gramafoni (1978)

  image
  Halit Berati, a virtuoso clarinet player, becomes a focus of the resistance by the common people of Albania to the attempts by the Italians in the 1930's to...
 • Улиште (2021)

  image
  „Улиште“ е интензивна драма заснована на вистинската приказна за Фахрие Хоти, која, како и многу други жени во нејзиното патријархално село, живее со мала надеж и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.