poster

Cum On Feel the Noize

Cum on Feel the Noize (2017)

докоментарен | Германија
Режисер: Jorg Sonntag

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.4/10

СОДРЖИНА

Exclusive, long-lost live material from rock's most iconic bands &artists, as well as all-new original interviews with the living legends themselves: This film is your access-all-areas backstage pass to Heavy Metal and Hard Rock history.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Најопаснији кит на свету (2020)

  image
  Мудри и смртоносни китови убице владају морима. Меѓутим, како се наша планета мења, тако се и овај предатор прилагоѓава. Ове животиње су врхунски ловци и њихов...
 • Плажа ајкула: Крис Хемсворт (2021)

  image
  Холивудски глумац Крис Хемсворт има јединствен однос с најопаснијим предатором у мору. То је животна опсесија роѓена након много година проведених у њиховој...
 • Фредерик Даглас: Во пет говори (2022)

  image
  Адаптиран според биографијата на Даглас напишана од историчарот Дејвид Блајт, овој документарец ќе го истражува животот на Даглас - од неговото раѓање во ропство,...
 • Чувари низа (2015)

  image
  The NFL has staged 48 Super Bowls. Four photographers have taken pictures at every one of them. In KEEPERS OF THE STREAK, director Neil Leifer tells the story of...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.