Содржина

After losing her husband, a woman lives with her two children. There are many men around her who want to marry. However, the young woman prefers to work, produce and be original.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Бештије (1977)

  image
  Једне зимске кишне ноќи притиснуте југом, на мало острво стиже лепа девојка. Она је само изговор за пометњу и зло које избија у атмосфери усамљености и суровости...
 • Пуцањ (1977)

  image
  Радња филма одвија се у селу мјешовита хрватског и српског становништва. Томо (Божидар Орешковиќ) и Петар (Марко Николиќ) сусједи су и пријатељи из дјетињства. На...
 • Црвена пустина (1964)

  image
  Панорамите на привремена отуѓеност создадени од страна на Микеланџело Антониони во 1960-тите години се уметнички дела кои ја дефинираат таа деценија, а „ЦРВЕНА...
 • Денови во облаците (2007)

  image
  Филмот на Силви Солдини „Облачни денови” (Giorni e nuvole), напишан заедно со Дориана Леондеф, Францеко Пиколо и Федерика Понтремоли е приказна за Елса и Мишел....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.