СОДРЖИНА

Искусни полицијски детектив Вил Дормер (Ал Пачино) долази с партнером, детективом Екартом (Марин Донован), у градиќ на Аљасци како би решио убиство тинејџерке. У истрази му помаже локална полиција, нарочито млада детективка Ели Бар (Хилари Свонк), која је фасцинирана Дормеровом репутацијом. Хватајуќи осумњиченика по магли, Дормер погоди свог партнера, а онда то одлучи заташакти. Меѓутим, бегунац га назове и саопшти му да је видео шта се догодило, те нуди нагодбу - он неќе открити да је Дормер убио партнера, а Дормер ќе одустати од његова прогона и кривицу свалити на дечка убијене...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плава птица (2004)

  вторник
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Божиќна баштина (2017)

  вторник
  image
  Након што дозна да је отац свој новац оставио странкињи, мушкарац покреќе истрагу - и дознаје више него што је очекивао. Wилла и њезин 11-годишњи син Јосх...
 • Далеку од рајот (2002)

  вторник
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Непобедлив (2001)

  вторник
  image
  Заснован според вистинити настани, филмот го следи Зише Брајтбарт, еврејски ковач од Полска кој поради својата голема сила станува сензација во вајмарски Берлин....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.