рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да стане ритер, бидејќи добива наредба од ритер кој е пред умирање. Негова задача е, во најголема тајност, да му врачи писмо на кралот на земјата Унаувен. Патот на пратеникот води преку планини, шуми и долини каде што опасности демнат на секој чекор. Во ниту еден случај писмото не смее да се најде во погрешни раце.

Слики

Писмо за кралотПисмо за кралотПисмо за кралотПисмо за кралотПисмо за кралотПисмо за кралотПисмо за кралотПисмо за кралот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Монтевидео, видимо се (2014)

  денес
  image
  Фудбалска сага из 1930. године наставља се у главном граду Уругваја, где се након напорног тронедељног путовања преко Атланског океана прва формирана...
 • Ад Астра (2019)

  денес
  image
  Астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) оди на опасна мисија низ сончевиот систем за да ја открие вистината за исчезнатиот татко и неговата експедиција осудена на...
 • Астерикс и Обеликс во Британија (2012)

  денес
  image
  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната...
 • Однеси го во Грчкиот (2010)

  денес
  image
  Арон Грин е човек што ги завршува работите. Овој амбициозен 24-годишник ја добива задачата на својата кариера. Неговата мисија е да долета до Лондон и да го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.