Оценка на корисникот: 8.1/10
(112 гласови)

СОДРЖИНА

Оваа серија е во чест на една од најпознатите и сакани птици на Земјата.

Продуцент: Tana Beynon, Lara Bickerton
Наратор: Liz Bonnin
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 60 мин

Слики

Пингвини: Средба со семејствотоПингвини: Средба со семејствотоПингвини: Средба со семејствотоПингвини: Средба со семејството

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Руски дивљи тигар (2022)

  image
  Серијал приказује борбу за преживљавање великих мачака и открива интимне детаље из њихових живота.
 • World Natural Heritage Panama: La Amistad National Park (2013)

  image
  The rainforest. Shrouded in mystery since time immemorial. Legends abound of diminutive forest-dwellers and dragons. It must be witchcraft, when entire...
 • Coded Bias (2020)

  image
  Exploring the fallout of MIT Media Lab researcher Joy Buolamwini's startling discovery that facial recognition does not see dark-skinned faces accurately, and her...
 • Atentatet e medha (2016)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.