СОДРЖИНА

Филмот „Лузери“ е акциона приказна за предавство и одмазда и во него се раскажува се членовите на една елитна специјална единица испратена во боливиските џунгли, со мисија да ја најдат и уништат дадената цел. Но, членовите на тимот - Клеј, Јенсен, Рок, Пуч и Кугар - наскоро дознаваат дека се цел на смртоносна измама која однатре ја скројува еден моќен непријател, познат само како Макс.
Користејќи го фактот дека сега се сметаат за мртви, членовите на тимот тргнуваат во опасна мисија да ги исчистат своите имиња и да му се одмаздат на Макс. Ним им се придружува мистериозната Ајша, прекрасна оперативка со сопствена агенда и со способност да се избори за својата цел. Работејќи заедно кога не се расправаат меѓу себе, тие мора да бидат еден чекор пред моќниот Макс, бескрупулозен човек со желба за сопствена корист да го втурне светот во нова светска војна во која ќе се употребува висока технологија. Ако можат да го победат Макс и истовремено да го спасат светот, тоа ќе биде целосна победа за членовите на тимот кој сега е познат како „Лузери“.

Слики

ЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузериЛузери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пар, непар (1978)

  денес
  image
  Поручник морнарице Џони Фирпо добија задатак да сараѓује са полицијом Мајамија на хапшењу банде. Да би успео у томе потребна му је помоќ пензионисаног...
 • Бери Сил: Амерички оригинал (2017)

  денес
  image
  Баррyја Сеала, пилота Транс Wорлд Аирлинеса, регрутира ЦИА како би извиѓао Средњу Америку због све веќе комунистичке пријетње из тог краја. Баррy, којем је...
 • Чувари на плажа (2017)

  денес
  image
  Легендарниот калифорниски спасител Мич Бјукенон (Двејн Џонсон) е фрустриран кога еден олимписки пливач (Зак Ефрон) му се придружува на тимот за патрола на...
 • Владавина ватре (2002)

  денес
  image
  За време граѓевинских радова које је водила његова мајка, дечак Квин сведочи буѓењу змаја који је годинама мировао у свом поsемљу. Данас, двадесет година касније,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.