рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Во возбудливото продолжение на извонредниот хит, „Не диши 2“ го репризира Норман Нордстром (Стивен Ланг), кој се крие неколку години во изолирана колиба. Тој живее со млада девојка и создава семејство кое му беше украдено од пијан возач. Нивниот тивок заеднички живот е нарушен кога девојката ја киднапираат група криминалци. Норман е принуден да се препушти на уште помрачни и покреативни инстинкти во обид да ја спаси.

Слики

Не диши 2Не диши 2Не диши 2Не диши 2Не диши 2Не диши 2Не диши 2Не диши 2Не диши 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Видео сам ѓавола (2010)

  image
  Филм прати специјалног агента Ким Су-хјуна, који креќе у потрагу за серијским убицом Џанг Кјунг-чулом, након што му овај брутално убије вереницу. Пун гнева и жеље...
 • Престапник (2008)

  image
  Семеен човек осуден за убиството на натрапник мора да се справи со животот потоа во насилниот казнен систем.
 • Гнев Човека (2021)

  image
  Прича прати мистериозног Х, чувара опаког погледа који ради за компанију која превози новац у Лос Анѓелесу и који је одговоран за превоз милиона долара по граду....
 • Брзи и бесни 4 (2009)

  image
  Брајан О’Конер (Пол Вокер), кој сега работи за ФБИ во Лос Анџелес, се здружува со поранешниот затвореник во бегство, Доминик Торето (Вин Дизел), за да совлада...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.