рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Група актери кои ја поставуваат “Страдањата на Исус“ во Монтреал почнуваат да доживуваат мешање на нивните ликови и личните животи кога продукцијата прераснува во спротивставување на Католичката црква.
Овој неконвенционален канадски филм се фокусира на актерска група која е најмена да ја постави “Страдањата на Исус“, драма за животот на Исус. Водени од Даниел (Лотер Блуто), актерите, мачејќи се со сопствените проблеми, работат на груба интерпретација на библиската приказна којашто се спротивставува на прифатеното христијанско мислење и доведува до изливи на гнев од страна на католичките свештеници кои ги најмиле. Како што се развива приказната, животот на Даниел почнува да ги отсликува судењата на Исус на неочекуван и трогателен начин.

Слики

Исус од МонтреалИсус од МонтреалИсус од МонтреалИсус од МонтреалИсус од Монтреал

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Rrugë të bardha (1974)

  image
 • Kur zbardhi një ditë (1971)

  image
 • Прича једне девојке (2017)

  image
  When a compromising video of thirteen year old Deanna Lambert hits social media, her teenage life is changed forever. Overcoming bullies, hurtful school-yard...
 • Mësonjëtorja (1980)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.