СОДРЖИНА

Сара, писателка која се мачи со блокада во пишувањето, бара инспирација – и ја наоѓа кога случајно го среќава Годфри, несреќен отпадник кој постојано ги менува карактерите за да се справи со трауматичното минато и да ја избегне реалноста.
Во оваа искрена и урнебесна романтична комедија, Сара, писателка која се мачи со блокада во пишувањето, бара инспирација – и ја наоѓа кога случајно го среќава Годфри, несреќен отпадник кој постојано ги менува карактерите и своите алтер-ега за да се справи со трауматичното минато и да ја избегне реалноста. Токму кога Годфри почнува да се отвора кон Сара, тој открива дека таа го користи како инспирација за нејзиниот следен роман и затоа исчезнува од нејзиниот живот. Дали Сара само го губи човекот од своите соништа, или таа ќе може да го најде и да ги поправи работите?

Слики

Маж од соништатаМаж од соништатаМаж од соништатаМаж од соништатаМаж од соништатаМаж од соништатаМаж од соништата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хартиена каша (2020)

  вторник
  image
  И покрај тоа што станува жртва на измамници и се мачи да заработи за живот, Иван, типичен мал човек од руската провинција, ја задржува својата наивна доверба во...
 • Свадбени марш (1995)

  вторник
  image
  У породици пуковника Митровиќа све три ќерке су стасале за удају али имају проблема у проналажењу мужева. Лед пробија најмлаѓа кќер која се удаје за младог...
 • Навијачице (2019)

  вторник
  image
  Комедија која говори о томе да никада није касно да остварите свој сан. Ово је забавна и емотивна комедија о групи жена које формирају групу навијачица у њиховој...
 • Веридба (1996)

  вторник
  image
  Арманд је хомосексуалац који води екстравагантни ноќни клуб у Миамију. Ту наступају трансвестити, меѓу којима је главна звезда Алберт, Армандов изабраник. Њихов...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.