Оценка на корисникот: 7.6/10
(92 гласови)

СОДРЖИНА

Вајленд (Пабло Шрајбер) е пуштен од затвор после 15 години. Тој се спојува со Долорес (Џена Малоун) неговата девојка од средно школо, којашто сега е самохрана мајка на три деца. Следува лирски приказ за љубовта, жалењето и втора шанса.
Вајленд (Пабло Шрајбер) бил во затвор 15 години за оружен грабеж. По неговото пуштање, тој се враќа во својот работнички роден град и веднаш се спојува со својата девојка од средношколските денови Долорес (Џена Малоун), сега самохрана мајка која се мачи да ги издржува своите три деца. Наскоро по средбата, Вајленд се вселува кај хаотичното семејство и неволно станува татковска фигура. Мачејќи се да ги плати сметките, Вајленд е вовлечен во старите навики додека Долорес копнее по нејзиниот стар сон да живее во Лос Анџелес.

Слики

ЛорелајЛорелајЛорелајЛорелајЛорелајЛорелајЛорелај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Nëntori i dytë (1982)

  image
  A drama about the road of albanians for their country's independence.
 • Списокот на мама (2016)

  image
  Прекрасниот и емотивен филм врз основа на меѓународен бестселер, „Списокот на мама ја раскажува вистинитата приказна за Синџ Грин, кој трагично ја загубил Кејт,...
 • Првиот снег (2020)

  image
  13-годишниот Рамин Мехдипур и неговото иранско семејство живеат во центар за бегалци во Финска. Токму кога Рамин почнува да ужива во школскиот распуст,...
 • Pesha e kohës (1988)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.