рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

30-годишна. 105 килограми. Јинг-Џуан работи во детскиот центар на мајка ѝ каде што многу тешко се вклопува сѐ додека не го запознае Ву, доставувач кој носи проблематично минато скриено зад неговата широка насмевка...
„Г-ца Диносаурус“, Џијанф Јинг-Џуан, голема жена со топло срце која сака да готви. Нејзината големина често е мета на подбивање. Мајка ѝ бара од неа да ја намали тежината, соседот ѝ се потсмева, а туѓинците ја гледаат чудно кога понекогаш се вози во автобус. Еден ден, еден доставувач ја спасува од навредите. Охрабрена од него, Џијанг конечно одлучува да ја намали тежината. Сепак, таа се мачи со агресивниот план на центарот за слабеење. Кога го губи не само здравјето туку и нејзината страст за готвење, Џијанг започнува да се прашува за значењето и за дефиницијата на таканареченото „подобро јас...“

Слики

Копнеж по хранаКопнеж по хранаКопнеж по хранаКопнеж по хранаКопнеж по хранаКопнеж по храна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Насмевката на Мона Лиза (2003)

  image
  Џулија Робертс е професорка на колеџ во раните 1950-ти која предизвикува бранови кога ги охрабрува своите млади студентки да размислуваат самостојно. Улоги: Меги...
 • Абу Омар (2020)

  image
  Под многу строг полициски час, Салах, татко Палестинец, оди преку израелската граница носејќи го својот син, кој умрел по неуспешна операција во Израел, во патна...
 • Мрачна кќи (2021)

  image
  Заснован на успешном роману италијанске списатељице Елене Ферранте, радња прати средовечну жену, чији ќе се летњи одмор уз море, након што постане помало...
 • Најлепши дани мог живота (2002)

  image
  The lively goings-on of a modern family seen through the eyes of a young girl just about to receive her first Communion.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.