СОДРЖИНА

Радња филма одвија се 1980. године, а обухвата истините догаѓаје - деловање албанских иредентиста на Косову. Искусни полицијски инспектор на трагу је групи која организује илегално уношење оружја на Косово којим се снабдевају иредентистичке организације. Ову добро организовану мрежу повезује албански младиќ који студира у иностранству и повремено посеќује родбину на Косову.

Слики

Опасни трагОпасни трагОпасни траг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плиток гроб (1994)

  денес
  image
  Дејвид, Џулиет и Алекс делат стан во Единбург и се во потрага по четврти цимер. По повеќе разговори, тие се одлучуваат за таинствениот Хуго, кој кратко време по...
 • Шверцери (2012)

  денес
  image
  Филмот е инспириран од вистински настани, а е приказна за телевизиската репортерка Софи Талберт (Ш. Стоун) од Феникс. Таа е тврдоглава, упорна и десно-ориентирана...
 • М (1931)

  денес
  image
  На улицама се деца безбрижно играју. Једна девојчица упозна странца који јој поклони балон. Недуго касније њена мајка је тражи, али је не може наќи. Једино се...
 • Завет (2001)

  денес
  image
  Вечерта кога ќе се пензионира како шериф во Невада, Џери Блек се заколнува на мајката на убиено девојче дека ќе го пронајде нејзиниот убиец. Џери се сомнева дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.