poster

Love and Death on Long Island

Love and Death on Long Island (1997)

комедија, драма | Обединетото Кралство, Канада
Режисер: Richard Kwietniowski

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 8.3/10
(96 гласови)

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Before You Know It (2019)

  image
  A pair of sisters find out that the mother they thought was dead is alive and starring on a soap opera.
 • Седам и по (2006)

  image
  Седам прича из краја које повезује лајт-мотив седам смртних грехова, на комичан начин третирају свакодневицу Новобеограѓана опседнутих својим ситним слабостима и...
 • Ирма Веп (1996)

  image
  Кога неуспешен режисер одлучува да направи римејк од немиот серијал „Вампири“, тој ѝ дава улога на акциона хероина од Хонг Конг која не зборува француски. На...
 • Појадок на Плутон (2005)

  image
  Во 1970-тите, млада транс-жена од мало ирско гратче станува полнолетна и заминува во Лондон.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.