СОДРЖИНА

Со добро работно место и долгогодишна девојка, Фред изгледа има совршен живот. Но неговата случајна средба со човек од неговата младост буди страшни сеќавања. Малку по малку, тој ја отплеткува мистеријата што била скриена со години.
Фред (Дилан О’Брајан) не е детектив, таен агент или филозоф. Тој е нормално момче на скоро 30 години и поминува низ егзистенцијална криза кога е на прагот на светот на возрасните. Дали Фред треба да ѝ биде посветен на својата долгогодишна девојка? Дали да ја прифати добро платената работа во компанија и да го напушти својот сон да стане уметник? По една случајна средба со еден човек од својата младост, Фред буквално и метафорично патува во своето минато. Тој полека почнува да ја отплеткува долго скриената мистерија за едно исчезнато девојче, за дрогата по име Меркјури, како и за страшното суштество кое сега го следи во неговиот возрасен живот... Кога минатото, сегашноста и иднината почнуваат да се преплетуваат, Фред ги истражува сите можни животи што можел да ги живее.

Слики

ФлешбекФлешбекФлешбекФлешбекФлешбекФлешбекФлешбекФлешбекФлешбекФлешбекФлешбек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Секој твој здив (2021)

  image
  Животот на психијатарот Филип е во хаос после ненадејното самоубиство на негов пациент. Кога го поканува братот на пациентот дома да ги запознае жена му и ќерка...
 • Земља странаца (2015)

  image
  Породица Паркер досељава се у аутралијски пустињски град Нетгари, који се налази далеко од других урбаних центара. Супружници Кетрин и Метју падају у очај када...
 • Другиот човек (2008)

  image
  Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и среќни на прв поглед, но наскоро сѐ се врти наопаку....
 • Морамо да попричамо о Кевину (2011)

  image
  Ева се одриче каријере како би родила Кевина. Однос измеѓу мајке и сина компликован је од првог дана. Када Кевин као тинејџер почне да се понаша нерационално и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.