СОДРЖИНА

Две су године прошле откако су Клод Страјф, Тифа Локхарт и Берет поразили снаге зла у лику Сефирота, две су године откако рушевине Мидгара остају као подсетник на жртве које су биле цена мира. Али, свет ќе се ускоро суочити са новом претњом, Геостигмом, тајанственом заразном болешќу која напада децу, а шири се невероватном брзином. Тифа Локхарт у свом бару води склониште за децу која су заражена, а док Барет тражи алтернативне изворе енергије чува и његову ќерку Марлен. Непријатељи спремају ударац, а времена све мање. Клод, који је побегао од живота јунака како би време проводио у самоќи, мора да се врати и да се бори још једном

Слики

Последња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претњаПоследња фантазија ВИИ: Нова претња

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Епик (2013)

  image
  Една тинејџерка е пренесена во волшебен универзум каде што се одвива борба помеѓу силите на доброто и на злото. Таа мора да се здружи со еден тим од чудни...
 • Иго (2011)

  image
  Добре дојдовте во волшебниот свет на една спектакуларна авантура! Кога Иго открива тајна оставена од својот татко, тој тргнува на пат што ќе ги промени оние околу...
 • Авантурите на Тинтин (2011)

  image
  Стивен Спилберг и Питер Џексон се создавачите на овие епски авантури на Тинтин, прикажувајќи ги интересниот млад известувач и неговото верно куче Снешко додека...
 • Ад Астра (2019)

  image
  Астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) оди на опасна мисија низ сончевиот систем за да ја открие вистината за исчезнатиот татко и неговата експедиција осудена на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.