СОДРЖИНА

As the Second World War breaks out, German freighter captain Karl Ehrlich is about to leave Sydney, Australia with his vessel, the Ergenstrasse. Ehrlich, an anti-Nazi but proud German, hopes to outrun or out-maneuver the British warship pursuing him. Aboard his vessel is Elsa Keller, a woman Ehrlich has been ordered to return to Germany safely along with whatever secrets she carries. When Ehrlich's fiercely Nazi chief officer Kirchner commits an atrocity, the British pursuit becomes deadly.

Слики

The Sea Chase

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тунелски cтаорци (2008)

  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Сончеви солзи (2003)

  image
  Брус Вилис е во улогата на морнарички СЕАЛ офицер кој оди во Нигерија за време на граѓанска војна за да спаси американска докторка, но докторката одбива да ги...
 • Падот на црниот јастреб (2001)

  image
  Испраќаат американски војници во Сомалија. Треба да се задржат околу еден час, но тој се претвора во долга и ужасна ноќ на заточеништво во непријателскиот град...
 • Најголемата битка (2018)

  image
  Според вистинската приказна, најхрабрата приказна на Втората Светска војна, никогаш претходно раскажана… Во текот на Втората светска војна, во невозможни услови,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.