poster

Германтови

Guermantes (2021)

комедија, драма | Франција
Режисер: Christophe Honoré
Cinemax 2 | 15.10.22 | 12:25

рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

Париз, лето во 2020. Глумците на „Комеди Франсе”, најпрестижниот театар во Франција, одржуваат проба за новата претстава на Кристоф Оноре, адаптација на „Светот на Германтови” на Марсел Пруст. Кога претставата одеднаш е откажана, групата глумци одлучува сепак да ја приреди, во име на уметноста и за радост на самата глума.

Слики

Германтови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Висока мода (2021)

  image
  Естер се налази на крају своје каријере у атељеу куќе Диор, једне од најзначајнијих и најутицајнијих француских модних куќа. Једног дана јој врло млада девојка...
 • Сестри рокерки (2002)

  image
  Во доцните 60-ти и 70-ти години, Сузет (Голди Хон) и Вини (Сузан Сарандон) биле две најпознати следбенички на рок-бендови во Јужна Калифорнија. Нив Френк Запа ги...
 • Одеднаш во Холивуд (2008)

  image
  Како фуриозна воденица која меле сѐ што ќе ѝ наиде, тече една недела од животот на продуцентот Бен (Р. Де Ниро), кој се бори со режисерот Брунел (М. Винкот) да се...
 • Туѓа Америка (1995)

  image
  Прича о емигрантима у Њујорку, тачније у сиротињском Бруклину, Србину Баји и Шпанцу Алфонсу и њиховим трагикомичним напорима да се уклопе у такозвани Нови свет....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.