рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Еден панк рокер во бегство (Кајл Галнер) и една млада жена (Емили Скегс), која е под опсесија од неговата група, заедно одат на неочекувано е епско патување низ уништените предградија на американскиот Среден запад.
Во едно здодевно предградие на Средниот запад, панк-рокерот Сајмон (Кајл Галнер) повторно се дава во бегство по едно подметнување пожар и блиска средба со полицијата. Случајна средба со ведрата и социјално неприлагодената Пети (Емили Скегс) му овозможува да најде место каде што ќе се прикрие. Двајцата се впуштаат во серија несреќни авантури и почнуваат да сфаќаат дека имаат многу повеќе заедничко отколку што очекувале... Пропратен со ритамот на брилијантни оригинални песни, „Вечера во Америка“ е моќно и диво патување низ предградијата и нивните жители – во сите необични и хаотични форми.

Слики

Вечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во АмерикаВечера во Америка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  петок
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  петок
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  петок
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  петок
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.