СОДРЖИНА

Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден раздвижен аеродром. По неколку минути тие разговараат на авионот, а Џун заминува кон тоалетот кога одеднаш во авионот настанува хаос. Додека Џун да излезе, Рој веќе ги убил сите во авионот, вклучувајќи ги и пилотите. Откако принудно го слетува авионот, Рој ѝ кажува на Џун дека таа треба да очекува посета од владини агенти, но ја предупредува дека соработката со нив би можела да значи речиси сигурна смрт за неа.
Следниот ден, предвидувањето на Рој се остварува кога Џун се соочува со група владини агенти врз кои започнува стрелба додека тие ја бомбардираат со прашања за нејзиниот мистериозен сопатник. Наеднаш, Рој се враќа и уште еднаш ја спасува Џун. Но, што сакаат агентите и зошто инсистираат дека треба да се плаши од Рој, а не од нив?
За кратко време, девојката која никогаш нема патувано далеку од дома, тргнува на дива авантура која ќе ја одведе од тропските предели до Австрија, Франција и Шпанија. Низ целата таа збунетост и пукотниците, Џун почнува да гради врска со Рој. За жал, никогаш не е сосема јасно дали нејзиниот непредвидлив заштитник е лош или добар, а додека Рој не открие дека се обидува да заштити еден нов енергетски ресурс, нема време за прашања.

Слики

New RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyВитешки и дењеВитешки и дењеВитешки и дењеВитешки и дењеВитешки и дењеВитешки и дењеВитешки и дењеВитешки и дењеВитешки и дење

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аутсајдер (2014)

  денес
  image
  Војникот Лекс Вокер дознава дека ќерка му е мртва и оди во Лос Анџелес за да ја идентификува и нејзиното тело да го врати во Велика Британија. Сепак, телото во...
 • Хелбој 2: Златната армија (2008)

  денес
  image
  Со препознатливиот спој на акција, хумор и спектакл, сагата за најсилниот светски херој кој сака мачиња и доаѓа од пеколот, продолжува во „Пеколко 2: Златната...
 • Фантастичната четворка: Сребрениот сурфер (2007)

  денес
  image
  Фантастичната четворка го среќава нивниот најголем предизвик до сега, во ФАНТАСТИЧНАТА ЧЕТВОРКА СРЕБРЕНИОТ СУРФЕР ДОАЃА, кога таинствениот, интергалактички...
 • Опсада у улици Липерти (2019)

  денес
  image
  Узели су му посао и самопоштовање. Остала му је само куќа која држи његову породицу на окупу. Данас ќе доќи да му узму и куќу. Немајуќи шта да изгуби, он одлучује...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.