Содржина

Only eight-years old and little Mia has already had a pretty tough life filled with bad luck and hardship. After the loss of her mother, she, her sister Emma and her troubled father move to Grandma Rose's ranch in the middle of nowhere Montana. They're a broken family looking for a fresh start and needing a miracle. Then, one day in the woods, Mia discovers a unicorn colt- a magical creature that brings luck to anyone who believes in it. Thinking she's found the perfect fix for her family's problems, Mia sets out to use the Unicorn to make life better, only to discover the magic she yearned for was with her all along.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Децата од Тимпелбах (2008)

  image
  Добре дојдовте во Тимпелбах, мало и мирно село. Па, и не толку мирно... Зашто веќе неколку недели децата лудуваат и прават измами. Жртви се други деца... но, и...
 • Темен кристал (1982)

  image
  Кога Џен од племето Гелфлинг оди да го најде делчето што недостига од еден кристал, неговото опасно патување го носи лице в лице со чудовишта на секој чекор....
 • ГДЏ (2016)

  image
  Возбудлива приказна за десетгодишното девојче Софи од Лондон и мистериозниот џин кој ја воведува во чудесниот и опасен свет на џинови. Филмот е снимен според...
 • Пепељавко (2017)

  image
  Еспен „Асх Лад“, сиромашни фармеров син, скупа се са својом браќом упушта у опасну авантуру у којој ќе покушати спасити принцезу од подлог трола познатог под...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.