poster

Зелени витез

The Green Knight (2021)

авантуристички, драма, фантастика | Ирска, Канада, САД, Обединетото Кралство
Режисер: David Lowery

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

ТХЕ ГРЕЕН КНИГХТ је авантура утемељена на безвременској легенди краља Артхура, а говори о безобзирном и тврдоглавом неќаку краља Артхура, Гаwаину, који одлази у потрагу за дивовским зеленим странцем званим – ТХЕ ГРЕЕН КНИГХТ. Гаwаин ќе се на свом путовању супротставити духовима, дивовима и лоповима и тиме доказати своју вриједност обитељи и краљевству.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Патот назад (2010)

  денес
  image
  Во 1939 год., полскиот војник Јануш (Џим Старгес) е обвинет за шпионажа од страна на Советскиот Сојуз. Јануш одбива да ја признае вината. Неговата сопруга која е...
 • Мост на реката Квај (1957)

  денес
  image
  Филмот се занимава со британски заробеници во Втората светска војна, на кои им е наредено да изградат мост, преку кој ќе поминува линијата Бурма-Тајланд....
 • Мачор со шапка на д-р Сус (2003)

  денес
  image
  Конрад и Сели Валден су сами код куќе са својим љубимцем, рибицом. Напољу пада киша и јако им је досадно. Мистериозни незнанац закуца на њихова врата и потпуно...
 • Николас Никлби (2002)

  денес
  image
  Сказна според класичната книга на Чарлс Дикенс. Поставена во Англија во 19-ти век, приказната се врти околу снаодливиот Николас Никлби и неговото прекрасно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.