poster

Јуда и црниот месија

Judas and the Black Messiah (2021)

Режисер: Shaka King

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 7.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Кодошот на ФБИ Вилијам О’Нил се инфилтрира на забавата на „Блек Пантер“ во Илиноис и го следи нивниот харизматичен водач, Фред Хемптон. Крадецот О’Нил наоѓа задоволство во манипулирање на соперниците и оние за кои работи.
Кодошот на ФБИ Вилијам О’Нил (ЛаКит Стенфилд) се инфилтрира на забавата на „Блек Пантер“ во Илиноис и има задача да го следи нивниот харизматичен водач, Комесар Фред Хемптон (Даниел Калуја). Крадецот О’Нил ужива во опасноста на манипулирање на соперниците и неговиот “ракувач“, специјалниот агент Рој Мичел (Џеси Пиемонс). Политичката способност на Хемптон расте кога тој се ваљубува во револуционерката Дебра Џонсон (Доминик Фишбек). Во меѓувреме, се води битка за душата на О’Нил. Дали тој ќе застане на страната на добрите сили? Или ќе ги совлада Хемптон и Пантерите по секоја цена, како што наредува ФБИ директорот Џ. Едгар Хувер (Мартин Шин)? Инспирирано од вистински настани.

Слики

Јуда и црниот месијаЈуда и црниот месијаЈуда и црниот месијаЈуда и црниот месијаЈуда и црниот месија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Луда љубав (2001)

  четврток
  image
  Краљица Изабела од Кастиље шаље своју ќерку Хуану у Фландрију како би се удала за Филипа Лепог. Ради се о политичком браку који ќе послужити да се запечати савез...
 • Клуб на милионери (2018)

  четврток
  image
  Под водство на својот колега Џо Хант (А. Елгорт), група момчиња од добро ситуирани семејства во Лос Анџелес во 1980-тите, смислува план како набрзина да се...
 • Стив Џобс (2015)

  денес
  image
  Филмот ни го прикажува претставувањето на три познати производи и завршува во 1998 година со претставувањето на iMac, носејќи нѐ зад сцената на дигиталната...
 • Враќање во игра (2008)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.