СОДРЖИНА

Кога умира жената на Мени, неговата млада ќерка Моли станува нема и повлечена. За да помогне со чувањето на Моли, тој ја најмува смелата домашна помошничка Корина, која ја извлекува Моли од школката и на двајцата им покажува нов живот.
Мени Сингер (Реј Лиота) ја најмува Афроамериканката Корина Вашингтон (Вупи Голдберг) да работи како домашна помошничка и дадилка по смртта на неговата жена. Кога талентираната и интелигентна Корина ѝ помага на ќерката на Сингер да се справи со загубата на нејзината мајка, Сингер ја открива интелигенцијата на Корина. Помеѓу нив се развива однос кој расте од почитување до симпатија... и до љубов. Но, Мени и Корина живеат во САД во 1959 година, а расизмот, кој ја спречува Корина да биде нешто повеќе од домашна помошничка, се заканува да ги раздели нив двајца.

Слики

Корина, КоринаКорина, КоринаКорина, КоринаКорина, КоринаКорина, КоринаКорина, КоринаКорина, Корина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Четири звјездице (2006)

  денес
  image
  Франссоу (И. Царрé) је млада, симпатична Парижанка, запослена као професорица енглеског у једној школи. Када једнога дана сазна да је од преминуле тете...
 • Мажоретки (2019)

  денес
  image
  Комедија полна со ведрина, оптимизам и со порака дека никогаш не е доцна да го остварите својот сон. Неколку жени во пензионерски дом формираат навивачка група....
 • Несоница во Сиетл (1993)

  денес
  image
  Син удовца се јавља на радио-емисију у покушају да наѓе партнерку свом оцу. Том Хенкс глуми Сема Болдвина, депресивног удовца чији син зове радио-емисију са...
 • Степфордските сопруги (2004)

  денес
  image
  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.