рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

„Семејството Блум“ ја раскажува вистинската приказна за Сем Блум (номинираната за „Оскар“, Наоми Вотс) млада мајка чиј свет е превртен наопаку по речиси фатална несреќа што ја остава неспособна да оди. Сопругот на Сем, (Ендру Линколн), нејзините три млади момчиња и мајка ѝ (номинирана за „Оскар“, Џеки Вивер), се борат да се прилагодат кон новата ситуација кога во нивниот свет ќе влезе необичен сојузник во форма на повредено бебе страчка што ја нарекуваат Пингвин. Доаѓањето на птицата е посакувано одвлекување на вниманието за семејството Блум, кое на крајот ќе направи голема разлика во животот на семејството.

Слики

Семејството БлумСемејството БлумСемејството БлумСемејството БлумСемејството Блум

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спенсер (2021)

  image
  Радња филма смештена је у 1991. годину током божиќних празника када се принцеза Дајана почела суочавати са својом тешком одлуком да оконча брак с принцом Чарлсом....
 • Во потрага по среќата (2006)

  image
  Некад бескуќник, Кристофер Гарднер (Смит) успева да преокрене свој живот и постане власник берзанске фирме. У филму ПОТРАГА ЗА СРЕЌОМ, Крис Гарднер (Вил Смит)...
 • Чаролија измеѓу редова: Прича о Дж. К. Роулинг (2011)

  image
  Овај филм је инспиративан приказ успона једне жене ка позицији једног од најутицајнијих аутора у историји – од њених скромних почетака док је била маштовита...
 • Марија Магдалена (2018)

  image
  Драма. Радња се одвија у 1. стољеќу и прати Марију Магдалену, дјевојку слободног духа, која бјежи од договореног брака те налази уточиште и смисао придруживши се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.