рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 5.86/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Розмари е тврдоглава ирска фармерка која е вљубена во својот сосед Ентони со години. Додека Розмари се обидува да излезе од вечната пат-позиција, таткото на Ентони открива дека сака да му ја продаде семејната фарма на внукот од Америка.
Џон Патрик Шенли, кој го создаде класикот „Опчинета од месечината“, ни ја носи својата романтична визија во Ирска со „Љубов во планините“. Тврдоглавата ирска фармерка Розмари Мулдон (Емили Блант) со сета сила сака да го освои срцето на својот сосед Ентони Рајли. Проблемот е што Ентони (Џејми Дорнан) изгледа го наследил семејното проклетство, и останува незаинтересиран за својата убава обожавателка. Погоден од плановите на татко му Тони Рајли (Кристофер Вокен) да ја продаде семејната фарма на внукот од Америка (Џон Хам), Ентони се фрла во исполнување на своите соништа во оваа комична, трогателна и диво романтична приказна.

Слики

Љубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планинитеЉубов во планините

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Челични магнолии (1989)

  image
  Драмата норминирана за Оскар раскажува приказна за круг блиски пријатели чии животи се испреплетуваат. Во главните улоги: Џулија Робертс, Доли Партон и Сели Филд.
 • Важно е да се биде Ернест (2002)

  image
  Во Лондон во 1890-ите, двајца пријатели го користат истиот псевдоним („Ернест") за своите попрепредени активности.
 • Камил Повторува (2012)

  image
  Камил ќе го засака Ерик на 16 години, додека уште се во средно училиште. Тие ќе се земат, ќе имаат дете и ќе бидат среќни. Но, по 25 години, Ерик ќе ја напушти...
 • Бакни ме ако сакаш (2002)

  image
  Патиштата на неколку луѓе кои престојуваат во ист хотел се вкрстуваат во оваа ведра комична забуна.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.