poster

Плачи, мачо

Cry Macho (2021)

Режисер: Clint Eastwood

Каде да се погледне
Во кината од 16.9.21
Cineplexx
рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

Некогашна родео ѕвезда и заборавен одгледувач на коњи, ја прифаќа работата од еден човек да го донесе неговиот син дома и подалеку од неговата мајка алкохоличарка. На нивнотот патување, јавачот се искупува преку советите кои му ги дава на детето за како да се биде добар човек.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без пријатели (2014)

  понеделник
  image
  „Без пријатели е вовед во нова ера на хоророт и ни прикажува што се случува кога една навидум невина шега на интернет доведува до серија настани што излегуваат од...
 • Лоши патишта (2020)

  понеделник
  image
  „Лоши патишта“ е составен од навидум неповрзани кратки приказни кои се одвиваат во регионот Донбас и ја доловува воената траума и општествениот распад преку...
 • Случајни пролазник (2012)

  понеделник
  image
  Темпераментна Она (Елизабета Кукиќ) и повучени Он (Игор Хамер) пар су загребачких клошара који унаточ честим меѓусобним сваѓама дијеле заједнички стамбени...
 • Кралицата Марија од Романија (2019)

  понеделник
  image
  Разорена од Првата светска војна и турната во политички проблеми, сета надеж на Романија е во Кралицата при нејзината мисија во Париз за да лобира нивното големо...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.