СОДРЖИНА

Медисон е парализирана од шокантни визии за грозни убиства, а нејзините маки се влошуваат кога открива дека овие немирни соништа се всушност застрашувачки реалности.
„Злоќудно“ е последното дело од архитектот на универзумот на „Повикување“, Џејмс Ван („Аквамен“, „Брзи и бесни 7“). Филмот го одбележува враќањето на режисерот Ван кон своите корени со овој нов оригинален хорор трилер. Во филмот, Медисон (Анабела Валис) е парализирана од шокантни визии на грозни убиства, а нејзиното измачување се влошува кога открива дека овие соништа всушност се страшна реалност.

Слики

ЗлоќудноЗлоќудноЗлоќудноЗлоќудноЗлоќудноЗлоќудноЗлоќудноЗлоќудноЗлоќудноЗлоќудноЗлоќудно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Како шиеш така и ќе жнееш: Мистериите на Аурора Тигарден (2018)

  сабота
  image
  Семејната пријателка на Аурора, Попи, се враќа во градот за да почне нов бизнис. Кога Попи е најдена мртва, Аурора мора да го најде убиецот.
 • Мистериите на Аурора Тигарден: Игра на исчезнување (2018)

  сабота
  image
  Внукот на Аурора и неговиот цимер исчезнуваат откако девојката на цимерот е најдена мртва. Со помошта од своите пријатели, Аурора ја открива заверата која тргнала...
 • Лице анѓела (2014)

  сабота
  image
  Аутор документарних филмова Томас (Даниел Брüхл) и новинарка Симон Форд (Кате Бецкинсале) истражују случај убиства младе девојке које је потресло читаву јавност....
 • Пут свиле: Тамна страна мреже (2021)

  сабота
  image
  Тајна мрежа илегалне трговине у мрачним угловима 'дееп wеб'-а, претње, изнуде и наручивање убистава… Оснивач злогласног 'Силк Роад'-а је за само две године од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.