poster

Агата и полноќните убиства

Agatha and the Midnight Murders (2020)

мистерија | Обединетото Кралство, Малта
Режисер: Joe Stephenson
Epic Drama | 30.7.22 | 21:00

рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 9.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Убивањето на Поаро во хаосот на Втората светска војна се чини злонамерно, но Агата има план. Романот му го продава на приватен купувач, голем обожавател кој би платил голема цена за дел од историјата.

Слики

Banijay RightsBanijay RightsBanijay RightsBanijay RightsBanijay RightsBanijay RightsBanijay Rights

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чистите (2012)

  денес
  image
  Британскиот таен агент Ијан (Шон Бин) е на трага на една терористичка ќелија во Лондон. Негова цел е да го фати радикалниот исламист Аша, за кого никој не знае...
 • Слободан пад (2014)

  денес
  image
  Прича о Јане Портер, младој жени која ради у једној великој корпорацији, а која разоткрива опасну тајну због које је погинуо њен ментор. Када то сазна њен шеф,...
 • Крокодили од предградието 3 (2011)

  денес
  image
  На роденденот на Ханес ништо не оди така како што треба. Се скарал со својата девојка Марија, затоа што наместо да поминува романтични мигови тој повеќе сака,...
 • Операција Ентебе (2018)

  денес
  image
  Истинита прича о талачкој кризи у авиону снимљена према истинитим догаѓајима из 1976. године. Истинита прича из 1976. године када су четворица отмичара —двојица...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.