poster

Две тела на плажата

Kaksi ruumista rannalla (2019)

драма | Финска
Режисер: Anna Paavilainen

рејтинг: 6.5/10

СОДРЖИНА

Една жена се буди на плажа завиткана во пластична фолија, полугола и со високи потпетици. “Не повторно“, таа воздивнува и одлучува да дознае кој стои зад ова. Таа убедува една постара жена која е турната на маргините на општеството за да ја придружува на нејзиниот одмазднички пат. За време на патувањето низ класичните живописни пејзажи, двете жени треба да се соочат со своите сопствени страсти, генерациски конфликти, како и нивните кршливи идеологии.

Слики

Две тела на плажатаДве тела на плажата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Токму пред целта (2020)

  image
  Доминик, член на комисијата за издавање возачки дозволи, на својот последен ден пред пензионирањето, треба да го испитува Марион кој паднал на тестот пет пати. Но...
 • Fortune-teller (2017)

  image
  Entitled Fortune-Teller, the film follows Mauricio, a man whose lost many things he once took for granted. In act of illogical desperation, he visits a carnival...
 • Шарло усељеник (1917)

  image
  ЦХАРЛИЕ ЦХАПЛИН - Његов нови посао
 • Јунгле (2016)

  image
  Асантеwаа Премпех стоји иза овог кратког филма о два мушкарца из Сенегела који за живот зараѓују као илегални улични продавачи на улицама Неw Yорка. Уморни од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.