СОДРЖИНА

Филмот ја раскажува приказната за Николас, 10-годишно момче со Даунов синдром, кое со помош на различни костими, оди на магична авантура да го спаси својот роднина од кошмарите и кралството потонато во хаос.
Николас е 10-годишно момче со Даунов синдром. Секоја година, за да му го прослави роденденот, мајка му му прави костим. Тој бил мајмун, храбар пират, џиновски змеј... Сè што може да ја зголеми неговата неограничена фантазија. За жал, мајка му починува и Николас почнува да живее со неговите сакани баба Миа и дедо Томас, како и со неговиот роднина Дејвид, кој страда од кошмари. Николас има само едно нешто од мајка му, а тоа е стар сандак полн со сите негови магични костими. Со нив, тој ќе тргне на авантура да го спаси својот роднина од кошмарите, и случајно, едно цело кралство потонато во хаос.

Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 80 мин

Слики

Магичниот костим за НиколасМагичниот костим за НиколасМагичниот костим за НиколасМагичниот костим за НиколасМагичниот костим за НиколасМагичниот костим за НиколасМагичниот костим за НиколасМагичниот костим за Николас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Алвин и верверичките: Второ цивкање (2009)

  денес
  image
  Има многу одлични филмски продолженија. Има и филмови-претходници. Сега, подгответе се за првото ВТОРО ЦИВКАЊЕ на светот, каде Алвин, Симон и Теодор конечно се...
 • Мачорот во чизми (2011)

  денес
  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Хотел Трансилванија 2 (2015)

  денес
  image
  Дружината на Дракула се враќа во нова хумористична авантура во „Хотел Трансилванија 2! Изгледа сѐ се менува на подобро во хотелот „Трансилванија... Строгата...
 • Барби и 12 принцеза балерина (2006)

  денес
  image
  Некада давно био једном један дворац из кога се увек чула музика. У овом дворцу није живела само једна или две принцезе, него дванаест принцеза и њихов отац,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.