poster

Конференција

Konferentsiya (2020)

драма | Руската Федерација, Естонија, Обединетото Кралство, Италија
Режисер: Ivan I. Tverdovskiy
Cinemax | 15.9.22 | 09:45

рејтинг: 6.8/10

СОДРЖИНА

Една есенска вечер во 2002, 40 чеченски терористи го зазедоа театарот Дубровка во Москва. Стотици луѓе загинаа во заложничката криза. По 17 г., еден од преживеаните се враќа во Москва за да организира помен на жртвите во празниот театар.
Наталија, калуѓерка од далечен руски манастир, доаѓа во Москва 17 години по терористичкиот напад во театарот Дубровка. Таа е пратена таму да организира вечер за помен на жртвите на нападот кој се случи во октомври 2002. Наскоро дознаваме дека Наталија и нејзиното семејство биле сведоци на нападот. Речиси заборавени од надворешниот свет, организаторите и учесниците на поменот, односно Конференцијата (како што им било официјално побарано да ја нарекуваат) се доведени до тоа да се чувствуваат како товар на остатокот од општеството. Следејќи ја хронологијата на настаните раскажани од страна на неколкуте учесници на поменот, ги дознаваме мрачните детали на личната приказна на Наталија.

Слики

КонференцијаКонференцијаКонференцијаКонференцијаКонференцијаКонференцијаКонференција

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зошто не плачеш (2020)

  image
  Еден ден, како дел од факултетската практика за психотерапевти, Џесика добива задача да се грижи за Барбара. Дијагностицирана со гранично нарушување на личноста,...
 • Beyond Here (2015)

  image
  Basile and Lea walk across mountains. They rob every shelters and huts found on the road, carrying away what may be. They seek to reach Gondolin. Basile hopes to...
 • Време је (2014)

  image
  The story of Ole Miss Rebel defensive back Chucky Mullins, who in 1989 became paralyzed after making a tackle against Vanderbilt player Brad Gaines. Chucky and...
 • Ura pranë kështjellës (1984)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.