СОДРЖИНА

Овој документарец на ХБО, режиран од Нанфу Ванг, ги истражува паралелните кампањи на дезинформации водени од властите на Кина и на САД, како и нивното погубно влијание врз милиони животи од почнувањето на пандемијата со Ковид-19.
Документарниот филм на ХБО, „Во ист здив“, го разгледува потеклото и ширењето на корона вирусот од најраните денови при избувнувањето во Вухан, па до неговото дивеење низ Соединетите Американски Држави. Режиран со длабоко личен пристап на Нанфу Ванг („Нација на едно дете“), која е родена во Кина, а сега живее во САД, филмот ги истражува паралелните кампањи на дезинформации водени од властите, како и нивното погубно влијание врз жителите на двете земји. Со емоционални средби и неверојатни снимки од самото место, „Во ист здив“ исткајува нова слика за прикривањето и дезинформациите, додека истовремено ги потцртува силата и истрајноста на здравствените работници, активистите и членовите на семејствата кои ризикуваат сè за да ја пренесат вистината.

Слики

Во ист здив

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мартин Цлунес: коњска снага (2010)

  image
  Two-part investigation into man's relationship with horses. Diligently researched it goes to all four corners of the globe showing how man and horse became...
 • Наша највеќа мала фарма (2018)

  image
  Двоје људи са жељом да остваре свој сан и њихов пас креќу на путовање како би ускладили своје животе и своју земљу. Њихов план је стварање савршене хармоније, али...
 • Фаренхајт 11/9 (2018)

  image
  Документарниот филм на Мајкл Мур е провокативен и комичен поглед на времето во кое живеат Американците, а името на филмот се однесува на денот кога Трамп беше...
 • Авганистански снежни леопард (2012)

  image
  Друштво за очување дивљег света (WЦС) и Национална географија удружују се да би урадили оно што нико досад није: да ухвате, ставе огрлицу и проуче прелепог и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.