poster

Браќа Блум

The Brothers Bloom (2008)

Режисер: Rian Johnson
Film Komedi | денес | 11:40

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Brata Stephen in Bloom sta prava izvedenca med goljufi, ki sta z leti svoj poklic izpopolnila do potankosti. Ko se Bloom nekega dne odloči, da bo zaživel pošteno življenje, ga Stephen prepriča, da skupaj izpeljeta še zadnjo sleparijo. Ogoljufati nameravata zdolgočaseno dedinjo Penelope, prevara pa bi jima prinesla toliko denarja, da bi lahko svoj poklic za vedno obesila na klin. Bloom privoli, a se v lepo milijonarko, ki z njima doživlja nepozabno pustolovščino, hitro zaljubi. Bo Bloom sposoben držati besedo in bratu pomagati izvesti največjo prevaro doslej?

Слики

Браќа БлумБраќа БлумБраќа БлумБраќа Блум

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Среќна Нова 49-та (1986)

  image
  Прича о два брата различитих опредељења и судбина. Драма се одвија у атмосфери напетости и страха, за време сукоба КПЈ са стаљинизмом, у време информбироа....
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
 • Врзи ме! (1989)

  image
  Рики е пуштен од ментална болница и точно знае што сака да стори. Тој ја наоѓа Марина, порно-ѕвезда со која порано имал секс и се обидува да ја убеди да му стане...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.