СОДРЖИНА

Урнебесен портрет на машката глупавост. Дик и неговите другари имаат правено глупости на работните места и имаат одено во затвор со години, но што е многу, многу е, а Дик има совршен план за еден последен грабеж.
Поставен во 1983, токму по раѓањето на банкарските автомати, „На висока нога“ претставува приказна за пријателството, лојалноста и честа кај крадците. Во една раздвижена болница во центарот, една посета од својот поранешен цимер во затворска ќелија, кој е и социопат, Баг (Стефен Ерик Мекинтајер) тукушто има предизвикано Дик да ја изгуби својата работа како домар во болницата. Без работа и со потреба за брзи пари, Дик добива идеја да ограби еден од новите банкарски автомати, „за да си обезбеди малку самопочит“, му најавува Дик на Баг и на тимот. Запознајте ги харизматичниот Дони (Џои Андерсон) со криминален ум, кој исто така е и главниот човек, сексапилниот шармер, Били (Росиф Сатерленд) и споите ги парчињата од сложувалката. „Се работи за прецизна работа“, вели Дик ноќта пред грабежот: „Без насилство“. Мислите? Секако, работите не одат според планот, а сѐ поголемиот каталог катастрофи со кои се соочува Дик е доволен за да се тестира лојалноста на било кој пријател, додека симпатичните лузери грабат по својот пат низ сонот за брзо богатство. Воедно трагичен и хистеричен, совршениот план во „На висока нога“ завршува, но само кога од вработените на банката ќе ги измами сите нив. Поставен со носталгични сеќавања на „Три догс најт“, „Креденс клиервотер ривајвл“ и „Ејприл Вајн“, високата напнатост во „На висока нога“ се развива со катастрофални резултати.

Слики

На висока ногаНа висока ногаНа висока ногаНа висока ногаНа висока ногаНа висока ногаНа висока ногаНа висока ногаНа висока ногаНа висока ногаНа висока ногаНа висока нога

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шпијун лављег срца (2020)

  понеделник
  image
  Акциона комедија са Данијем Буном, познатом по комедијама „Породица из ноќне море“ и „Шкртица“ у главној улози. Филм прати Ромена, психолога који је фасциниран...
 • Дете по секоја цена (2018)

  понеделник
  image
  Иронично истраживање озбиљне теме - потешкоќа са којима се сусреќе пар у својим четрдесетим годинама у намери да постану родитељи.
 • Мажи што гледаат во кози (2009)

  понеделник
  image
  Новинар кој се обидува да се изгуби во романтиката на војната откако неговиот брак не успева, добива повеќе отколку што заслужува кога ќе се сретне со агент на...
 • Холмс и Вотсон (2018)

  понеделник
  image
  Легендарниот детектив Шерлок Холмс и неговиот партнер д-р Вотсон се врќаат во овој комичен осврт на книжевната класика. Тие ги користат своите неверојатни умови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.