рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(10 гласови)

Содржина

Режисерот на кратки филмови кој ја има добиено наградата на Академијата, Денис Ли („Исус Хенри Христос“) се проширува на долгометражна територија со оваа полу-автобиографска приказна за едно семејство кое се бори да го најде својот пат низ една ужасна и непредвидена трагедија. Џулија Робертс, Рајан Рејнолдс, Кериен Мос и Емили Вотсон глумат во филмот.
Една семејна трагедија присилува еден татко и неговиот син да го преиспитаат значењето на родителството. Растејќи, Мајкл никогаш не можел да се поврзе со својот доминантен татко (Вилијам Дефо), кој за секоја беља, постојано го има критикувано и казнувано на суров начин. Сепак, една семејна трагедија го носи возрасниот Мајкл (Рајан Рејнолдс) назад во присуството на неговиот татко, искуство кое го присилува да се соочи со старите сеќавања и семејните тајни. Растргнат помеѓу бесот и надежта, Мајкл се бори да ја разбере врската со својот татко и како работите можеби се имаат променето.

Слики

Светулки во градинатаСветулки во градинатаСветулки во градинатаСветулки во градинатаСветулки во градинатаСветулки во градината

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Интервенција (2007)

  image
  Марк, порно ѕвезда која станува продуцент, е зависен од алкохол, дрога, коцка и секс. Џо е новозеландски комичар кој има проблеми со алкохолот, а Сара е поранешна...
 • Aus Liebe zu dir (2012)

  image
 • Солдат Жанет (2013)

  image
  Fanni has had enough of money and Anna has had enough of pigs. Fanni leaves the city and her pearls behind, while Anna is stuck wearing muddy overalls. When they...
 • Генијален живот (2008)

  image
  Љубовна приказна за средба на две залутани души. Бегајќи од ужасното минато, жената одлучува да ја помине ноќта кај нелегален емигрант. Тие двајца се заљубуваат...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.