poster

Јама

The Pit (2020)

драма | Латвија, Финска
Режисер: Dace Puce
Cinemax 2 | Утре | 08:20

Оценка на корисникот: 8.7/10
(102 гласови)

СОДРЖИНА

10-годишниот Маркус мора да се приспособи на новиот живот со неговата строга баба на село. Откако Емилија, ќерката на соседот, изнесува некои навредливи забелешки за починатиот татко на Маркус, тој одлучува да ја научи на сурова лекција.
Маркус мора да се приспособи на новиот живот со неговата баба на село. Откако Емилија, ќерката на соседот, изнесува некои навредливи забелешки за починатиот татко на Маркус, тој одлучува да ја научи на сурова лекција. Тоа доведува до големи негативни последици што одекнуваат низ селото. Принудено да работи, момчето почнува да развива омраза кон другите во селото. Единствениот човек кому момчето може да му верува е еден стар морнар кој живее во блиската шума. Тие се инспирираат еден со друг и заемно си ги чуваат тајните. Само поради еден трагичен пресврт на настаните, санкциите на мајката на Емилија кон Маркус и неговата репутација во очите на селаните радикално се менуваат.

Слики

ЈамаЈамаЈамаЈамаЈамаЈамаЈамаЈама

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Татковци и синови (2005)

  image
  Три семејства кои живеат во иста улица ги следиме преку односот на татковците и синовите, од најраното детство до периодот кога се возрасни личности. Три различни...
 • Pranvera s'erdhi vetem (1988)

  image
 • Pylli i lirisë (1976)

  image
 • Директан пренос (1982)

  image
  Два младиќа и једна девојка, пролазеќи кроз све дилеме своје генерације, живе заједно и покушавају да изграде свој свет, да наѓу своје место у друштву. Начин...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.