СОДРЖИНА

Featuring several intersecting stories, The Last Summer follows a group of recent high school graduates as they navigate their way through their final summer before taking off for college. As the youths wrestle with love lost and found, form friendships in unexpected circumstances, and take greater control in their relationships with parents, they ultimately decide who they will be and what they will do as they stand on the precipice of adulthood.

Слики

The Last Summer

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Како сам заволео Сару (2002)

  image
  Сара Мур (Елизабет Харли) верује да је среќно удата за тексашког милионера Гордона Мура. Онда јој, као гром из ведра неба, стиже захтев за развод, који јој на...
 • Ени Хол (1977)

  image
  Вуди Ален тумачи лик неуротичног Њујорчанина који се заљубљује у луцкасту девојку са средњег запада (Дајен Китон).
 • Амели (2001)

  image
  Амели живее во Париз во свој сопствен свет и работи како келнерка во малиот кафе бар „Две ветерници“. Носи траума од ненадејната смрт на мајка ѝ, а со таткото...
 • Се Гледаме Во Септември (2010)

  image
  „Се гледаме во Септември“ е оригинална романтичка комедија, сместена во модерниот Менхетен. Филмот зборува за Лиса, прекрасна жена кој на изглед има се, но...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.