poster

Избави ги од лукавиот: Освојувањето на Алта Вју

Deliver Them from Evil: The Taking of Alta View (1992)

трилер | САД
Режисер: Peter Levin

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.5/10

СОДРЖИНА

Драма според еден инцидент во болницата „Алта Вју“ во Јута, каде што киднаперот Ричард Вортингтон го држеше породилното одделение 18 часа и сакаше да го убие д-р Герик што, според Вортингтон, ја стерилизирал неговата жена.
Хери Хамлин, Тери Гар и Тери О'Квин играат во филмот „Избави ги од лукавиот: Освојувањето на Алта Вју“, драма што е заснована на вистинита приказна за случката во болницата „Алта Вју“ во Јута, кога киднаперот Ричард Вортингтон го држеше целото породилно одделение во заложништво 18 часа. Во овој фасцинантен филм, Хамлин го игра Вортингтон, кој има намера го убие докторот што извршил тубална лигнација врз неговата жена, одземајќи му ја шансата да го „запознае“ своето деветто дете, за кое веруваше дека го чека во рајот. Гар ја игра главната сестрата Сузан Воли, една личност од заложниците на Вортингтон и сведок на застрелувањето на нејзината колешка, станувајќи потоа врска меѓу растроениот киднапер и полицијата.

Слики

Избави ги од лукавиот: Освојувањето на Алта Вју

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Железен човек 2 (2010)

  денес
  image
  Сега, откако е откриена неговата тајна, животот на Тони Старк е понапнат од било кога. Секој ја сака технологијата на Железниот човек, заради моќ или заради...
 • Блиски непријатели (2013)

  денес
  image
  Кога голема количина на наркотици исчезнува од американско-канадската граница, шумскиот ренџер и бившата морнарска фока, Хенри, е принуден да се бори за својот...
 • Глупи крадци (2009)

  денес
  image
  Еден искусен ограбувач кој должи многу на руската мафија, најмува еден новајлија за да изведат уште еден грабеж, во оваа криминална драма од режисерката Мими...
 • Не е време за умирање (2021)

  денес
  image
  Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.